Број 3025  четврток, 02 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Ѕвезда Ангеловска

режисерка

Денот ми минува во последни подготовки, технички и лични за вечерашната премиера на мојата претстава „Маркиза“ во Драмски театар, во рамките на „Скопско лето“. Верувам дека возбудата ќе ја ставам под контрола, до почетокот на претставата во 20,30 часот.

Дејан Ацевски

музичар во НАВ

Вечерва, во рамките на „Скопско лето“, во просторот на Куршумли-ан, ќе одржиме концерт со Вања Лазарова, на кој уште еднаш во живот ќе го презентираме материјалот од нашиот последен албум „Генофонија“. Гости ќе ни бидат хорот „Хармосини“ Логично, денот ми е исполнет со подготовки за концертот и средба со публиката.

Јулијана Симоновски

презентерка во Алсат М

Иако денеска, според распоредот, не сум на Вести во Алсат М, денот ми минува работно, со некои други обврски и ангажмани во телевизијата. По работното време, веќе се предавам на размислувањата за годишниот одмор и одам во проверка на попустите во продавниците низ Скопје и почнувам со шопингот.

Најди! во Утрински