Број 3025  четврток, 02 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Само на Кале продолжуваат ископувањата

Освен на Хераклеја, археолозите не работат и на Исар Марвинци и во Стоби
Легендарниот Азнавур пред македонската публика

Ќе биде промовирано првото македонско издание на неговите светски познати песни
Балет за крај на чешкото претседателство со ЕУ

Кон балетите „Прегратка“ во кореографија на Саша Ефтимова и „Les Bras de Mer“ на гостинот од Прага, Петр Зуска
Почина Пина Бауш, познатата германска кореографка и танчарка

Тегла ајвар за сите учесници на „Охридско лето“
Презентација на Небојша Миликиќ во ЦК
Промоција на книга, концерт и театарска премиера на „Скопско лето“
Најди! во Утрински