Број 3027  сабота, 04 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Двојната капа останува на главата на Фуере

Двојниот мандат ќе стане модел за дипломатијата на ЕУ

Премиерот експресно најде вицепремиер

Новиот вицепремиер Васко Наумовски, најверојатно, ќе биде избран идната недела
Опозицијата се подели околу Владата

За СДСМ иницијативата е непотребна, ВМРО-ДПМНЕ обвинува за дестабилизација
5 ПРАШАЊА
Славчо Димитров од Здружението „Плоштад слобода“
Прашање за милион долари: каде е Боцевски?
Размената се намалува, дефицитот расте
Американската амбасада во Скопје ги отвори портите
Пропадна и вториот обид за тестирање во Mедицинско
Најди! во Утрински
Анкета
Подобро се живее(ше) во:
1989 година
2009 година
Вкупно 5961 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Билјана Ангеловска
ПОГЛЕД
Сања Наумовска
Мислења
Филип Петровски
Дебата
Паско Кузман и Љубомир Цуцуловски

Опозицијата во Бугарија е на пат да ги порази социјалистите
Втора страница
Двојната капа останува на главата на Фуере
Кошмар со даноците
Шведска најавува дека визите ќе се укинат до крајот на годината
Случајот на ОМО „Илинден“-ПИРИН тест за Стразбур
Јавниот простор не е сопственост на Владата
Иванов најави дека е можна лидерска средба за името
Verbatim
На прво место
Премиерот експресно најде замена за Боцевски
Прашање за милион долари
Пропадна и вториот обид за тестирање во Mедицинско
Опозицијата се подели околу Владата
Политика
Шврговски ќе бара разрешување на кумановскиот обвинител
Андов- Неправедно сум вовлечен во „пензиската афера“
Наместо Јавното станбено, две акционерски друштва
Разрешен ректорот на Тетовскиот универзитет
Американската амбасада во Скопје ги отвори портите
Селвер Јашари- ДУИ фабрикува инсинуации
Патниците на скопскиот аеродром под термоскрининг
На проверка Маневски и Јанакиески
Економија
Размената се намалува, дефицитот се надувува
Парадокси на европскиот аграрен буџет
Свинското на „Жито Вардар“ во Албанија
Зголемени цените на угостителските услуги
„Лотарија“ ја продаде опремата
ЕУ става крај на скапиот роаминг
ЕЦБ ја остави каматата на еден отсто
Србија со рекорден дневен извоз на струја
Хроника
Двајца градски функционери во притвор поради барање за донација
На студентите им се суди оти викале на скопскиот плоштад
Убиен радовишанец, осомничени сопругата и синовите
Притвор за осуммина во акцијата „Канис“
Тешко повреден работник во „Бањани“
Распит за убиството на „тигарот“ Марковски
Едиторијал
Плоштадот како гротеска
Анализа
Кои сме ние?
Мислења
Политичка проституција на сметка на Македонија
Скопје
Џамија или Градска куќа на плоштадот?
Цветниот пазар се' уште без нова локација
Санирање на дупките на „М.Х. Јасмин“
Забава
Нема милост за „бегалецот на столетието“
Светска тага за „месечевиот танчар“
„Боеми“ - 20 години музички мераци
Атмосферата во „Св Пантелејмон“ ме повика да направам изложба
Извор на животот и здравјето
Не женете се со Русинки!
Нова раскошна вила во Лос Анџелес
Концерт на Вања Лазарова и „Нав“
Најсекси славеничка во Британија
Писма
Да се почитува вистината
Што бара Јанакиески?
Пред да се случи масакрот на кучиња
Свет
Романскиот парламент годинава усвои само еден закон
ОБСЕ ги изедначи нацистичка Германија и на СССР
Обама удри со меч во Авганистан
Опозицијата во Бугарија е на пат да ги порази социјалистите
Никако да ги избројат гласовите од изборите во Албанија
Германски „авакс��“ ќе летаат над Авганистан
Италија ќе ги глоби и протерува имигрантите
Најуспешен „чувар на парите“ или најлош премиер
Ѓукановиќ пишман за признавањето на Косово?
Обама го пофали Медведев
Да се смени Дејтонскиот договор
Култура
Петер Хандке добитник на наградата „Франц Кафка“
Недим Ѓурсел обвинет за навреда на исламот
„Такси за Тобрук“ ќе го затвори фестивалот на француски филм
Стефан Ѓоргиев
Македонија ќе добие културен центар во Москва
Музички ѕвезди првпат на „Охридско лето“
Камерниот оркестар на Филхармонијата гостува во Полска
Летна акција во „Три“
Паско Кузман вчера не разговарал за Хераклеја со премиерот
Премиера на балетот „Кармина Бурана“ на „Скопско лето“
Спорт
Двајца Македонци на СП до 17 години
Ракометните кадетки на ЕП преслушани и од Чешка
Ренова тврд орев во Минск
Работнички подобар од Хоризонт (Т)
В недела отворање на ЕП (Б) за кошаркарки во Охрид
Бабунски од денеска селектор на младите
Федерер по седми пат во низа финалист на Вимблдон
Русевски отпадна и дефинитивно
Ѓоковиќ го избрка татко му од ложата на мечот со Хас
Аристократски старт на Тур де Франс
Фудбалски вести