Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Горазд Цветковски

- актер

Утринава од 10,30 ч. започнува пробата на "Троил и Кресида" во МНТ и работиме некаде до 13 часот. Потоа продолжувам со кондициони подготовки во теретана, па во сауна, па од 17 часот - повторно се враќам на проба на "Троил и Кресида". Овој пат станува збор за пејачки проби.Благој Мицевски

- костимограф и сценограф

Денеска сум во Битола и работам на подготовките на премиерата за 11 јули во Битолскиот народен театар. Сепак, на 8 јули имам уште една премиера во Турската драма во Скопје, на "Будење на пролетта", па во периодов сум на релација Битола - Скопје. Откако ќе ги завршам овие две претстави ме очекуваат уште две нови, па ми се чини летово ќе нема одмор.Миле Кузмановски

- пејач

Со оглед на тоа дека денешниов ден ми е некако споен со вчерашниот - пеев во Кавадарци до 4 часот наутро, ми се чини дека голем дел од денешниов ден ќе го преспијам и ќе собирам енергија за враќање дома, во Скопје. А можеби па и нема да спијам, ха, ха.

Најди! во Утрински