Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
„Такси за Тобрук“ ќе го затвори фестивалот на француски филм

Легендарниот Шарл Азнавур на затворањето на фестивалот ќе ја прими „Златната маска“ за животно дело
Музички ѕвезди првпат на „Охридско лето“

И годинашново 49. издание на фестивалот, кое ќе трае од 12 јули до 20 август, ќе изобилува со квалитетна програма
Паско Кузман вчера не разговарал за Хераклеја со премиерот

„Директорот на Заводот и музеј од Битола не е информиран зошто не се ископува на локалитетот“, тврди Кузман
Недим Ѓурсел обвинет за навреда на исламот

Македонија ќе добие културен центар во Москва

Камерниот оркестар на Филхармонијата гостува во Полска
Премиера на балетот „Кармина Бурана“ на „Скопско лето“
Петер Хандке добитник на наградата „Франц Кафка“

ПОСЛЕДЕН ЗБОР
Стефан Ѓоргиев

1946-2009, трубач
Летна акција во „Три“

Најди! во Утрински