Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт

Бабунски од денеска селектор на младите

Управниот одбор (УО) на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), денеска, во хотелот „Гранит“ во Охрид со почеток во 11 часот ќе одржи својата 34 седница. Во неа се очекува и официјално назначување на Бобан Бабунски за нов селектор на младата репрезентација и именување на неговите соработници во стручниот штаб.

На дневниот ред на седницата ќе бидат презентирани извештаи за работата на неколку тела при ФФМ. Ќе се разгледува извештајот за работата на судиската организација во последниот период и се очекува да се усвојат новите судиски листи за наредната сезона. Пред членовите на УО ќе биде ставен и извештајот за работата на лиценцната администрација, информација за работата на дисцилинската комисија, а ќе се прочешла и финансискиот извештај за организацијата на мечевите на националниот тим. (С.Д.)


Статијата е прочитана 198 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Двајца Македонци на СП до 17 години
Ракометните кадетки на ЕП преслушани и од Чешка
Ренова тврд орев во Минск
Работнички подобар од Хоризонт (Т)
В недела отворање на ЕП (Б) за кошаркарки во Охрид
Федерер по седми пат во низа финалист на Вимблдон
Русевски отпадна и дефинитивно
Ѓоковиќ го избрка татко му од ложата на мечот со Хас
Аристократски старт на Тур де Франс
Фудбалски вести