Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт

Работнички подобар од Хоризонт (Т)

Фудбалерите на Работнички забележаа победа над Хоризонт (Т) со 2:0 во вториот контролен меч за "романтичарите" во летниот подготвителен период и претстојниот дуел со претставникот на Северна Ирска, Крусадерс во второто елиминациско коло во Лига Европа. Стрелци на головите во мечот со турновци беа Боби Божиновски во 17 минута и Филип Петровски во 90.

Од денеска до деветти јули екипата на Работнички ќе престојува во Нови Сад. Таму ќе одигра четири пријателски мечеви со српските прволигаши ОФК Београд, Војводина, Јагодина и Партизан. (С.Д.)


Статијата е прочитана 243 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Двајца Македонци на СП до 17 години
Ракометните кадетки на ЕП преслушани и од Чешка
Ренова тврд орев во Минск
В недела отворање на ЕП (Б) за кошаркарки во Охрид
Бабунски од денеска селектор на младите
Федерер по седми пат во низа финалист на Вимблдон
Русевски отпадна и дефинитивно
Ѓоковиќ го избрка татко му од ложата на мечот со Хас
Аристократски старт на Тур де Франс
Фудбалски вести