Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Политика

Селвер Јашари: ДУИ фабрикува инсинуации

КУМАНОВО - Ексдиректорот на кумановската болница, Селвер Јашари вчера ја обвини својата партија ДУИ за фабрикување инсинуации за наводни злоупотреби на неговите овластувања. Станува збор за времето на неговото директорување, односно за периодот од септември минатата до март годинава. За ова СВР-Куманово пред неколку дена му поднесе кривична пријава.

„Притиснат од таквите инсинуации, во мај годинава на Али Ахмети му поднесов неотповиклива оставка. Ме кодошат дека на волонтерите во болницата сум им исплаќал повисоки хонорари и сум ги уценувал половината да ми ги даваат“, изјави вчера на прес-конференција, Селвер Јашари. (Ст.Б.)


Статијата е прочитана 324 пати.

Испрати коментар

Од: Milena
Датум: 04.07.2009 00:58:51
Selver e ok licnost!
Од: jean
Датум: 04.07.2009 14:56:46
site tie koi sakaat da rabotat za svojata zemja i narodot bez da gi delam nemaat mesto ili pak nese podobni za partiite bidejki treba da rabotat po nalog na raboto davacot to est partiata.i toa ne samo vo dui tuku kaj site partii.

Најди! во Утрински
Политика
Шврговски ќе бара разрешување на кумановскиот обвинител
Андов- Неправедно сум вовлечен во „пензиската афера“
Наместо Јавното станбено, две акционерски друштва
Разрешен ректорот на Тетовскиот универзитет
Американската амбасада во Скопје ги отвори портите
Патниците на скопскиот аеродром под термоскрининг
На проверка Маневски и Јанакиески