Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Политика

На проверка Маневски и Јанакиески

Државната комисија за спречување корупција ги проверува документите поврзани со обвинувањата дека министерот за правда, Михајло Маневски, четири месеци земал и плата и пензија. Но, исто така, ги проверува и аргументите во ревизорскиот извештај за Министерството за транспорт каде што како директно одговорен за незаконитости се посочува првиот човек, Миле Јанакиески. „Овие денови интензивно ја проверивме фактографијата. Моментно сме на многу високо ниво на утврдување на фактичката состојба“, изјави вчера првата антикорупционерка, Мирјана Димовска. Комисијата, исто така, го обезбедила ревизорскиот извештај на Министерството за транспорт и врски и од вчера тој се обработува. (Д.Р.)


#
Статијата е прочитана 906 пати.

Испрати коментар

Од: zgrozena
Датум: 04.07.2009 00:14:49
kako moze dimovska,koja e najgolemiot KAMELEON,da ocenuva realno?covek sto se fatil za svojata fotelja ima samo perde na oci i nisto ne gleda i ne slusa.
Од: Trpe original
Датум: 04.07.2009 05:45:52
Ovie mrshojadci treba da se smestat vo hotel so 5 zvezdicki-KPD Idrizovo-i sekoj den da im se dava po 1 parce suv leb i 1 casha voda i toa mnogu ke im e.Duri togas ke vidat kako zivee siromashtijata!!!Slepci!
Од: kole
Датум: 04.07.2009 06:45:59
Према Баба Зумбула, и двајцата ќе се невини ко јагниња??! Однапред е јасно како ден!!!
Од: Bez sram i perde
Датум: 04.07.2009 09:44:13
Ajde Baba Zumbula, se fatila za predenje volna !?. Koj znae kakov djemper ce ispadne od taa volna? Se prasuvam , kako mozat vozrasni ludje onaka bez "sram i perde" da nastapuvaat pred javnosta i glumat nekakvi si seriozni akcii? Pa zarem mislat deka nekoi im veruva?
Од: Трпе
Датум: 04.07.2009 10:56:24
Првата корупционерка,Димовска ,преку портокаловите очила неможе да види ништо.Само таа го има на слепо притиснато копчето на машината за перење пари и тоа на центрифугиранје.Без вода а само со центрифугирање ,во машината може да се види колку сака таа ,да го исфрли прљавиот веш на министрите.А,парите слободно ке минат трансвормирани во чисти.
Од: Simon
Датум: 04.07.2009 11:15:56
Go podrzuvam Trpe i povikuvam da organizirame Zdruzenie za zastita od mrsojadci!
Од: dimi61
Датум: 04.07.2009 14:14:03
Димовска и антикурупциска да откријат криминал во ВМРО . Ајде да го видиме и тоа чудо.

Најди! во Утрински
Политика
Шврговски ќе бара разрешување на кумановскиот обвинител
Андов- Неправедно сум вовлечен во „пензиската афера“
Наместо Јавното станбено, две акционерски друштва
Разрешен ректорот на Тетовскиот универзитет
Американската амбасада во Скопје ги отвори портите
Селвер Јашари- ДУИ фабрикува инсинуации
Патниците на скопскиот аеродром под термоскрининг