Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава

Бен Афлек

Нова раскошна вила во Лос Анџелес

Актерскиот брачен пар Бен Афлек и Џенифер Гарнер купиле куќа на калифорнискиот Пацифик, во реонот Палисади, еден од најлуксузните делови на Лос Анџелес.

Куќата содржи неколку дела: пет спални соби, неколку тоалети, голем надворешен базен и двор, на кој е тешко да му се избројат квадратните метри.

Низ годините Бен важеше за еден од главните љубовници во Холивуд.

Кога Гвинет Палтру прекинала со Бред Пит, рамо за плачење пронашла во Афлек, иако таа врска не траела долго. Четири години подоцна, Гвинет ја замени Џенифер Лопез. Истата година Џенифер и Бен се свршија и така од медиумите го добија прекарот Бенифер. Датумот и местото на венчавката биле договорени, но парот успеал да ја прекине врската до крајот на годината, а како главна причина за нивниот прекин го навеле големиот притисок од медиумите.

Неговите бивши девојки и свршеници не и' пречеле на Џенифер Гарнер за време на снимањето на филмот „Дардевил“ да кокетира со главниот глумец. Девет месеци подоцна, Џенифер и Бен прогласиле свршувачка, а на 29 јуни 2005 година на Карибите го кажаа судбинското „да“. Тие ги имаат двете ќерки Вајолет Ен и Серафина Роз Елизабет.

Семејството досега живеело на друга локација во Лос Анџелес, а сега се сончаат во дворот во луксузниот лосанџелски кварт.


Статијата е прочитана 632 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Нема милост за „бегалецот на столетието“
Светска тага за „месечевиот танчар“
„Боеми“ - 20 години музички мераци
Атмосферата во „Св Пантелејмон“ ме повика да направам изложба
Извор на животот и здравјето
Не женете се со Русинки!
Концерт на Вања Лазарова и „Нав“
Најсекси славеничка во Британија