Број 3032  петок, 10 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Само Маневски се спаси

Зошто мораше да замине Славевски

Наводно, вицепремиерот Зоран Ставрески ја заговарал смената на министерот
Министрите на ДУИ на дневен ред во септември?

Врвот на партијата на итна седница разговарал за потресите во Владата
Скопје и Атина молчат за предлогот

Нимиц во август ги чека мислењата на властите во двете држави
Жак баро: Укинувањето на визите е готова работа

Се воведува трета смена за матичните лекари
Четврти грабеж на банкарски пари за три месеци, полицијата само гледа
Најди! во Утрински
Анкета
Подобро се живее(ше) во:
1989 година
2009 година
Вкупно 8573 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Соња Крамарска
Си велам...
Ерол Ризаов
Поглед
Тина Иванова
Без ракавици
Јосиф Ќурчиев
Втора страница
Скопје и Атина молчат за предлогот
Verbatim
Оригинална копија
Жак баро- Укинувањето на визите е готова работа
На прво место
Само Маневски се спаси
Министрите на ДУИ на дневен ред во септември?
Зошто мораше да замине Славевски
Нема меден месец за новите министри, порача ЕУ
Политика
Градоначалникот ќе го менува името на општина Карбинци во Баргала
Пресуди за изборни измами наесен
Се подготвува ли терен за смена на првиот човек на скопска апелација?
Полошките депонии шират реа на политика
Македонија мора да се расони за ЕУ
ПОДЕМ сака да влезе во Владата
Македонија
Трет случај на новиот грип
Охридско Езеро и Врело меѓу 77 финалисти
Труењето на вишнарите останува мистерија
Се воведува трета смена за матичните лекари
Рестрикции ги секнаа чешмите во Кавадарци
Последен рок за пензионерите
Економија
Текстилците ќе се пребројуваат во септември
Заменета носната нога на „боингот“ на МАТ
Македонија ќе добие акредитација за ИПА-фондовите
„Жито Вардар“ предаде околу 3.000 тони јачмен
Комбинатот „Силмак“ повторно работи
Партнерство меѓу ССК и Прокредит банка
Според ММФ, почеток на крајот на рецесијата
ОПЕК прогнозира долготраен излез од кризата
Хроника
Коски од кокошки ги кренаа на нозе полицијата и новинарите
Четврти грабеж на банкарски пари за три месеци, полицијата само гледа
Притвор за четворица од ПИОМ поради лажни пензии
Строго ќе се контролира движењето на посетителите на Матка
Почина ранетиот полицаец во Штип
Српски турист почина во Охридско Езеро
Загина работник при поправка на покрив
Едиторијал
Завршија среќните денови за Владата
Анализа
Груевски жртвува министри како пиони
Мислења
Ќоравите светилки на селоградот
Скопје
Се отвора пат за поголем број фирми во погребалната дејност
Патеките во паркот со ситна бела ризла
Решенијата за данок ќе се земаат од општините
Донација за народната кујна во Ѓорче
Саниран стариот Качанички пат
Забава
Тажните срца на насмеаните кралеви
Тенис за почетници
Калиопи и Наум - победници, Македонците триумфираа
Плик во чест на Сашко Кедев
Дебела поради нездравиот живот
Се мажи за Енрике Инглесијас
Писма
Доцна се сетија
Постојано малтретирање
Ужасна убавина се раѓа
Свет
Авион на иднината
Од труење со алкохолни пијалаци умреа 71 лице
Тела од урнатиот јеменски ербас „испливаа“ на танзаниски брег
Демонстранти палат автомобили во Лион
Г-8 се подели околу климата
Британски конзул „доработувал“ во бордел
Да се потопат бродовите што пренесуваат емигранти во Европа
„Гардијан“ отвори војна против најтиражниот британски таблоид
Бомба пред училиште во Авганистан уби 15-мина
Загинаа 41 лице во напади во Ирак
Култура
Премиера на „Осамениот запад“ во Битолски театар
Концерт на гудачкиот квартет „Марија“ на „Скопско лето“
Карлови Вари во знак на Изабел Ипер и Милош Форман
„Сонце“ на Ана Ивановска на плоштадот „Македонија“
Изложба на цртежи од Тони Шулајковски во Врање
Култниот Харис Пашовиќ на „Охридско лето“ доаѓа со две претстави
Јавна вечера по повод „Тајната вечера“ на Станковски
Нова премиера на Мал драмски театар од Битола
Фуере на проба на претставата „Крпен живот“ во Мариово
Спорт
Грабулоски го отвора натпреварот во Минск
Четворица Срби во Милано
Фудбалски вести
Хрватска без Гиричек, но со Вујчиќ на ЕП во Полска
Наградниот фонд на Ју-Ес опен повисок за 21,6 млн. долари
Рожман 28. и на 200 м
Монкур починал од срцев удар
Срамен пораз на јуниорките од Холандија ЕП во Охрид