Број 3027  сабота, 04 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава

Куршумли-ан

Концерт на Вања Лазарова и „Нав“

Во четвртокот, на 5 јули, во амбиентот на скопскиот Куршумли-ан, Вања Лазарова и групата „Нав“ одржаа концерт во рамките на „Скопско лето“, каде што со жива изведба ги донесоа песните од нивниот последен албум „Генофонија“, промовиран минатата есен. Како вистинско комплементарно дополнение на концертното доживување беше и гостувањето на хорот „Хармосини“.


Статијата е прочитана 251 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Нема милост за „бегалецот на столетието“
Светска тага за „месечевиот танчар“
„Боеми“ - 20 години музички мераци
Атмосферата во „Св Пантелејмон“ ме повика да направам изложба
Извор на животот и здравјето
Не женете се со Русинки!
Нова раскошна вила во Лос Анџелес
Најсекси славеничка во Британија