Број 3368  четврток, 26 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Писма

Злоупотреби со конкурсите

Лазо Лазарески


(Повод: Најновиот оглас на Владата за нови 91 вработување)

Масовно се објавуваат огласи и во другите министерства, според најавата на Груевски за вработување на партиските досега привремени вработувања. Дали е можно изигрување на Законот за државни службеници со неспроведување на пропишаната постапка и вработување партиски војници. Посебно за кандидатите без работно искуство, можно е провалување во електронскиот систем на Агенцијата за државни службеници при полагањето на општиот дел од испитот, бидејќи во другиот клучен елемент за прием - успех од студиите, не можат да влијаат. ОЧИГЛЕДНО Е МОЖНО, веќе три дена сајтот на Агенцијата за државни службеници е блокиран, а апликации се примаат до 25 август.


#
Статијата е прочитана 850 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Писма
Камелеон во бугарско руво