Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Горан Наумовски

пејач

Денот ми е исполнет со возбуда и очекување на пладневната промоција на спотот за песната што ја изведов на фестивалот „Сунчане скале“ во Херцег Нови летово. Песната е снимена на хрватски јазик, како што ја изведов на фестивалот, па ги очекувам впечатоците на јавноста, по денешната промоција во „Мистер Џек“.

 

Ѕвезда Ангеловска

актерка и режисерка

Денеска сигурно ќе присуствувам на свеченото отворање на новата студентска година, на Факултетот за аудиовизуелни уметности ЕСРА. Вечерва, во 19 ч. треба да се сретнам со колегата Трајче Георгиев, да разгледаме можности за работа на еден заеднички проект.

 

Васил Соколов

нуркач

Денешниов ден, главно, ми е за секојдневни обврски на работното место. Бидејќи нивото на водата на езерото Матка е спуштено, не нуркаме, но вршиме некои суви подготовки. Викендов, веројатно ќе нуркаме во Охрид. Инаку, постојано сме во контакт со италијанско-белгиската екипа, што летово ја истражуваше пештерата Врело.


#
Најди! во Утрински