Број 3086  вторник, 15 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Култура
Кризна македонска музичка година

„’Струшка музичка есен‘ имаше потреба да и' се посвети на македонската музика“, вели Велика Стојкова, етномузиколог и селектор на манифестацијата
Ирена Ристиќ најдобар актер на фестивалот „Ристо Шишков“

За единствената награда за најдобро актерско остварување годинава беа номинирани пет актери
Александар Стефаноски ќе настапи во миланска Скала
Изложба на Тони Шулајковски во Виница
Последен збор
1935-2009, писател
Кинетички скулптури во Отворено графичко студио
Конференција за децентрализација на културата
Најди! во Утрински