Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Реџо Балиќ

радиоводител

Според временската прогноза, очекувам денешниот ден да го минам снежно, т.е. да уживам во снегот, гледајќи го од прозорец. Всушност, денот ми е вообичаено саботен, без некои големи работни обврски, но, за жал, и без некоја претпразнична атмосфера. Се надевам дека снегот ќе ни донесе барем некаков новогодишен дух.

Борче Христов

фудбалски тренер

По успешната есенска сезона со второпласираниот тим во Азербејџан - „Баку“, каде што работам како асистент на шефот на стручниот штаб, Ѓоко Хаџиевски, и со поранешниот голман на Вардар, Муарем Зекир, дојдов во Скопје да ги минам новогодишните празници со семејството и со пријателите. Одморот ќе биде кус, но го испланирав времето да се видам со сите мои поранешни клупски колеги и тренери.

Саше Петковски

претс. на Совет на Опш. Аеродром

Секој ден се судирам со големи проблеми поради незаконската работа и самоволие на градоначалникот Кирил Тодоровски. Благодарение на сплотеноста на сите членови на Советот, се обидуваме заеднички да ги решаваме проблемите што секојдневно ги иницира Тодоровски.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ