Број 2873  сабота, 27 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Пазарите ќе се фискализираат по влезот на Македонија во ЕУ

Груевски попушти пред барањата на пазарџиите
Аеродромите ќе почекаат на ТАВ

Продолжувањето на рокот е поради глобалната финансиска криза која го погодува и турскиот инвеститор
Интервју
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа кохезија во функционирањето на Владата и согласност за клучните приоритети, вели вицепремиерот Зоран Ставрески
Загина македонски работник во Ирак
Милион евра за камери во Клиничкиот центар
Л.А. Лејкерс ја прекина серија на Бостон
Дедо Мраз уби осум лица на божикна прослава во Лос Анџелес
Никола Ристановски премиерно во „Дервишот и смртта“ во Белград
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Споменик на Александар Македонски на скопскиот плоштад:
За
Против
Вкупно 4073 гласа
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Даниела Трпчевска
Мислења
Филип Петровски
Мислења
Ванчо Узунов


Втора страница
Карикатура
Вербатим
Црвенковски и Груевски имаат најдолг стаж во владите
Милион евра за камери во Клиничкиот центар
Мистеријата продолжува
На прво место
Семејствата го бараат извештајот за хеликоптерот
Аеродромите ќе почекаат на ТАВ
Драма со имунитетот на пратеничката Бендевска
Загина македонски работник во Ирак
Политика
ВМРО-ДПМНЕ има кадри за претседател
За Груевски, укинувањето на патриотските сметки е неправедно
Пазарите ќе се фискализираат по влезот во ЕУ
Опозицијата дебатираше за буџетот сама со себе
Груевски попушти пред пазарџиите
За премиерот, укинувањето на патриотските сметки е неправедно
Уставен суд постапувал по 400 предмети
Сарач бара нов ден на турската заедница
Истрагата ќе ја води јавен обвинител наместо судија
Опозицијата дебатираше за буџетот сама со себе
Уставен суд постапувал по 400 предмети
Врачени одликувањата на „Танец“ и „Животна искра“
Македонија
Масовно труење кучиња во Битола
„Македонски шуми“ монопол за огревно дрво?
„Кожуф“ ја отвора сезоната
Обложувалниците во Тетово работат без одобренија
Економија
Банкарите воздржани, Владата контра мерките на НБМ
Економијата во третиот квартал порасна за 5,5 отсто
МАТ ќе се приземји ако не ги плати долговите
Кредитното биро ќе не' штити од презадолженост
„Вијагра“ слави десет години
Банката не ја плаќа казната, ќе оди на суд
„Сувенир“ остана без инвеститор
Берзата не работи на 31 декември
Хроника
Убијците на полицаецот кај Танушевци уапсени во Нови Сад?
Во Ниш син ја убил мајка си оти му забранувала да игра видеоигри
Гостивар избра полициски командир без квалификации
Скопјанец и велешанка во притвор за измама
Тинејџери се степале со нож за девојка
Приведени шест пејачки во Теарце
Разбојништво во салон за забава
Едиторијал
Изборите ги спасија пазарџиите
Мислења
Од Германија до Чешка - промашено дејствување
Писмо до Дедо Мраз
Скопје
Наградени најукрасените куќа и балкон во Гази Баба
Доделени наградите во „Месецот на трговијата“
Државата бара Аларова и Костовски да и' простат 1,6 милиони евра
Испразнетите општински имоти на Карпош ќе се најмуваат
Забава
Купете звучници за 72.000 евра
Менаџерки подготвени за календар
Македонија доби „протоколџии“ со диплома
Најубавите и најчудните места за прославување на Нова година
Новогодишни подароци за богатници
Со сигурен чекор на естрадата
Поп-ѕвездата заштитно лице на „Пежо“
Концерт ��а Мартин Вучиќ
Писма
Меѓу животот и смртта
Пораз за граѓаните
Мрак за едни, ден за други
Свет
И психијатрите против кризата во Русија
Кина испрати воени бродови против сомалиските пирати
Дедо Мраз уби осум лица на божикна прослава во Лос Анџелес
Списокот на Путин за спасување
Жените-фармери во Африка во борба со гладта
Србија уапси девет поранешни борци на ОВК
Жал по жртвите од експлозијата во Украина
Циклон го погоди источниот брег на Русија
Премиерот на Гвинеја го поддржа воениот удар
Култура
Собрани 148.000 денари од лицитација за ДСУ„Лазар Личеноски“
Презентација на резултати од археолошки истражувања
Дарко Башески е новиот директор на Филмски фонд
Доделени наградите на МЕСС за „Тапани во ноќта“
Никола Ристановски премиерно во „Дервишот и смртта“ во Белград
„Тритонус“ добитник на наградата на „Темплум“ за дебитантски ракопис
Спорт
Шах: Победнички потег
Половичен успех на Митков во Мексико
Пачовски и официјално прогласен за фудбалер на годината
Катанец
Наградени
Шам��ионот со Шкендија, лидерот со Милано
Ѓорче Петров нема да се повлече од ЛШ
Л.А. Лејкерс ја прекина серија на Бостон
Реал Мадрид дава 18 милиони евра за Роке Санта Круз