Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Приведени шест пејачки во Теарце

ТЕТОВО - Во угостителскиот објект „Вија Дарданија“ во тетовското село Теарце, при контрола на полицијата, завчеравечер се пронајдени шест странски државјанки од Србија и од Албанија на возраст од 27 до 44 години, ангажирани како пејачки. Објектот е сопственост на С.Ф. (41) од Одри, Тетовско. Полицијата ги привела и им поднела прекршочни пријави за злоупотреба на туристичкиот престој и нелегално вработување. Кривична пријава е поднесена и против сопственикот. (Г.Е.)


Статијата е прочитана 252 пати.

Испрати коментар

Од: Gezim
Датум: 27.12.2008 05:28:47
sekoja vtora nedela istite vesti > fateni stranski drzavjanki rabotele konobarki(PROSTITUTKI) no sto stanuva so nivnite gazdi (MAKRO-a) zasto ne se zatvarat ? oni se problemot a ne devojkite koi se prodavat,se dodeka ne se kaznat gazdite-makroa devojkite ke prodolzat da dojdat vo Makedonija i ke citame isti vesti

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Убијците на полицаецот кај Танушевци уапсени во Нови Сад?
Во Ниш син ја убил мајка си оти му забранувала да игра видеоигри
Гостивар избра полициски командир без квалификации
Скопјанец и велешанка во притвор за измама
Тинејџери се степале со нож за девојка
Разбојништво во салон за забава