Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Тинејџери се степале со нож за девојка

Четворица тинејџери од Зелениково и од Батинци се степале поради девојка, по што еден од нив бил прободен со нож во грбот. Инцидентот се случил во четвртокот вечерта кај Железничката станица во Скопје кога Е.Ф. (18) и неговиот роднина со исти иницијали Е.Ф. (15) од Зелениково се степале со Б.П. (18) и Ш.П. (17) од Батинци, информираат од МВР. Во тепачката, едно од момчињата извадило нож и го проболо Б.П. во грбот. Повреденото момче било пренесено во Градската болница, каде што му се санирани повредите. Полицијата најави пријави за учесниците во тепачката. (Г.А.)


Статијата е прочитана 582 пати.

Испрати коментар

Од: Kamcev Petko
Датум: 27.12.2008 08:43:22
Ako zemime statistika od ministerstvoto za vnatresni raboti 97% Od ubistvata vo Republika Makedonia gi izvrsuva Muslimanskoto naselenie.Jas bi sakal tie luge da se civiliziraat odnosno bidat site skolovani so visoki obrazovania togas ubistvata ke padnat na 3% veruvam deka togas site ke razmisluvaat zrelo i ke nema ubistva,kradenje na pari sverc na droga i DR.
Од: od mene
Датум: 27.12.2008 14:24:33
ama voopsto ne se slagam so tebe petko.po sto ti zakluci deka muslimanskoto naselenie vrsi ubistva.sega vo ova satansko vreme nema ni vera ni nacija koga e vo prasanje losoto.zatoa nemoj da vregjas zasto vo poledno vreme i citame i gledame kolku tatkovci i kolku brat so brat se ubija i se od pravoslavna vera.nema tuka koj e koj tuku zloto vleglo vo narodot.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Убијците на полицаецот кај Танушевци уапсени во Нови Сад?
Во Ниш син ја убил мајка си оти му забранувала да игра видеоигри
Гостивар избра полициски командир без квалификации
Скопјанец и велешанка во притвор за измама
Приведени шест пејачки во Теарце
Разбојништво во салон за забава