Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Разбојништво во салон за забава

ГОСТИВАР- Две маскирани лица, вчераутро, извршиле разбојништво во гостиварскиот салон за забавни игри „Аристократ“. Едниот од нив со качулка на главата, лицето го покрил со шал и со репетиран пиштол во раката се упатил на шанкот каде што се наоѓал дваесет и тригодишниот Б.Ѓ. од Гостивар. Вториот разбојник, пак, останал пред влезната врата. Маскираниот, неколку пати го удрил вработениот со тупаници, кој успеал да скокне преку шанкот и да избега од салонот. Во меѓувреме, разбојникот насила отворил една од фиоките на шанкот и одзел околу 130.000 денари. Потоа, двајцата разбојници избегале во непознат правец. СВР-Тетово презема активности за откривање на крадците. (К.К.)


Статијата е прочитана 573 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Убијците на полицаецот кај Танушевци уапсени во Нови Сад?
Во Ниш син ја убил мајка си оти му забранувала да игра видеоигри
Гостивар избра полициски командир без квалификации
Скопјанец и велешанка во притвор за измама
Тинејџери се степале со нож за девојка
Приведени шест пејачки во Теарце