Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Политика
Интервју
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа кохезија во функционирањето на Владата и согласност за клучните приоритети, вели вицепремиерот Зоран Ставрески
За Груевски, укинувањето на патриотските сметки е неправедно

Уставниот суд можел да донесе и поинаква одлука, смета премиерот
Пазарите ќе се фискализираат по влезот во ЕУ

Владата не се откажува од фискализацијата на пазарите, туку ја одложува до влезот на земјава во ЕУ
Опозицијата дебатираше за буџетот сама со себе

Најголем дел од пратениците од владејачкиот блок беа отсутни од собраниската сала
Груевски попушти пред пазарџиите

Пазарите ќе се фискализираат по влезот на Македонија во ЕУ
За премиерот, укинувањето на патриотските сметки е неправедно

Уставниот суд можел да донесе и поинаква одлука, смета премиерот
Уставен суд постапувал по 400 предмети
Сарач бара нов ден на турската заедница
Истрагата ќе ја води јавен обвинител наместо судија
Опозицијата дебатираше за буџетот сама со себе
Уставен суд постапувал по 400 предмети
Врачени одликувањата на „Танец“ и „Животна искра“
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ