Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Скопјанец и велешанка во притвор за измама

Едномесечен притвор им е одреден на С.Н.(23) од Велес и на Е.С.(43) од Скопје, а ќе одговараат поради измама, додека против Е.С. е поднесена пријава и за исправа со невистинита содржина. Според МВР, пред неколку дена тие, по барање на двајца сопственици на Агенцијата за недвижен имот „Тим селект“, лажно се претставиле дека се брачни другари и ја довеле во заблуда Агенцијата за недвижен имот „Флокс КМ“ дека продаваат плац со куќа во Скопје. Тие приложиле документација за имотот и лажна лична карта. Според договорот, откако имотот ќе бил продаден, С.Н. и Е.С. требало да добијат процент.


Статијата е прочитана 667 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Убијците на полицаецот кај Танушевци уапсени во Нови Сад?
Во Ниш син ја убил мајка си оти му забранувала да игра видеоигри
Гостивар избра полициски командир без квалификации
Тинејџери се степале со нож за девојка
Приведени шест пејачки во Теарце
Разбојништво во салон за забава