Број 2859  четврток, 11 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Едномесечно бебе најдено кај Бит-пазар

Живо машко бебе, старо околу еден месец, било пронајдено во вторникот околу 19 часот на улицата „Славеј Планина“ кај Бит-пазар. Го пронашле случајни минувачи, две жени на возраст од триесетина години, кои веднаш ја известиле полицијата. Бебето е пренесено во Детската клиника и според информациите, е добро и здраво. За него се грижат лекарите во Одделението за доенчиња.

Бебето било завиткано во пелени кога го нашле двете жени. Полицијата истражува кој и зошто го оставил на улица. Нема индиции засега ниту кои му се родители на едномесечното бебе. (Г.А.)


Статијата е прочитана 741 пати.

Испрати коментар

Од: jasna
Датум: 11.12.2008 00:46:40
nekoi luge se macat so godini da imaat deca i nemozat a nekoi ednostavno ne se svesni sto pravat so niv zosto gospod ima dava moznost voopsto da gi imaat ako ne gi sakaat
Од: jas
Датум: 11.12.2008 06:12:44
od koga se prefrli turskata ambasada vo bit pazar?Turkish embassies and consulates ... Ul. Slavej Planina-BB 1000 Skopje <<<<<<<<<< kako shto se gleda od gornite podatoci turskata ambasada i ulicata slavej planina se naoga kaj rest. makedonska kuka do kale znaci ne vo bit pazar , deteto za sreka e zdravo, mozebi e podobro sto ima koj da se grizi za nego sega

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Ексраководството на „Телеком“ проневерило 4 милиони евра?
Работник загина во „Макстил“, несреќата како да не се случила
Ја ранил поранешната девојка, па се самоубил
Ја претепал сопругата поради љубомора
Го нападнал татка си поради девојката
Обвинетиот убиствата во Охрид се обиде да се самоубие