Број 2859  четврток, 11 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Обвинетиот за убиствата во Охрид се обиде да се самоубие

ОХРИД – Охриѓанецот Лазо Радески, осомничен за сериски убиства на тројца дилери на девизи се обидел да се самоубие во Истражниот затвор во Скопје. Како што дознаваме, Радески пред неколку дена испил поголема количина на антидепресиви, кои му ги препишал затворскиот лекар. Тој не бил однесен на токсикологија, туку бил згрижен во затворската амбуланта.

„Радески се уште се чувствува депресивно, поради што препорачавме да се одложи судењето во Охрид“, велат во истражниот затвор.

Судењето е презакажано за 22 декември, откако судот добил известување од затворот за нарушена здравствена состојба на Радески.

Според некои шпекулации, кои вчера можеа да се слушнат низ

На вчерашното продолжение на главниот претрес требаше да се сослушаат уште неколку сведоци и да се презентира извештајот од извршеното вештачење, а потоа да почне доказната постапка против Радески. (Х.Р.)


Статијата е прочитана 2090 пати.

Испрати коментар

Од: milco
Датум: 11.12.2008 11:44:25
neznam zosto ne go ostavija dase samoubie vo ovaa kriza danocnite obvrznici ke imaa eden pomalku da hranat.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Ексраководството на „Телеком“ проневерило 4 милиони евра?
Работник загина во „Макстил“, несреќата како да не се случила
Ја ранил поранешната девојка, па се самоубил
Ја претепал сопругата поради љубомора
Едномесечно бебе најдено кај Бит-пазар
Го нападнал татка си поради девојката