Број 2859  четврток, 11 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Го нападнал татка си поради девојката

Дваесет и едногодишниот А.Ј. од Скопје го претепал татка си, бидејќи тој се спротивставувал на неговата врска со извесна девојка, информираат од МВР. Инцидентот се случил во вторникот околу 20 часот во семејната куќа во населбата Драчево.

Синот зел чаша и со неа го удрил татка си М.Ј. (51) во носот, а потоа и му се нафрлил со боксови.

Таткото успеал да побегне и да го пријави случајот во полиција. (Г.А.)
Статијата е прочитана 1308 пати.

Испрати коментар

Од: nena
Датум: 11.12.2008 14:32:55
na maliot mu treba psihijatar a takvi kako nego ima mnogu ne samo vo Makedonija

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Ексраководството на „Телеком“ проневерило 4 милиони евра?
Работник загина во „Макстил“, несреќата како да не се случила
Ја ранил поранешната девојка, па се самоубил
Ја претепал сопругата поради љубомора
Едномесечно бебе најдено кај Бит-пазар
Обвинетиот убиствата во Охрид се обиде да се самоубие