Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Спорт

Валдано ја отвора распродажбата во Реал

Со доведувањето на Месут Озил, Реал заврши со засилувањата во овој преоден рок, а за преостанатите две недели, очигледно, е закажана распродажба.

Хорхе Валдано изјави дека „кралскиот клуб“ има премногу играчи, како и оти нема да биде продаден ниту еден Шпанец.

„Имаме 26 играчи и мораме да го намалиме тој број. Оваа одлука не се однесува на шпанските играчи“, изјави Валдано за „Марка“. Изјавата на Валдано беше сигнал медиумите да почнат со лицитирање на имиња, а на таа листа се Рафаел ван дер Варт, Фернандо Гаго, Ласана Дијара и Мамаду Дијара.

Аргентинецот Гаго е најблиску до заминување, по ангажманот на Сами Кедира, а и Лас би требало да е на трансфер-листата и тоа за цена од 15 милиони евра. Ван дер Варт би можел да биде уште еден „несакан Холанѓанец“ и жртва на многуте играчи околу средината на теренот, а на Дијара договорот му завршува на крајот на сезоната.


#
Статијата е прочитана 1116 пати.

Испрати коментар

Од: Rafael
Датум: 20.08.2010 08:13:10
Dobri se vo Real, kogo prodavaat stiga do finale na LS (Snajder, Roben), a tie kutrite so stotici milioni evra maksimum do prvo kolo od nokaut faza.

Најди! во Утрински
Спорт
Вердер убедлив против Сампдорија
На победа и во Унгарија
Надал, Ѓоковиќ и Федерер без проблеми во Синсинати
Александар Маленко му се враќа на пливањето
Крај на сезоната за Енан
Во Милано признаваат
Работнички елиминиран од Миравци во Купот
Виталиј Кличко ќе ја брани титулата против Шенон Бригс
ФФМ ќе наградува пласман, повикот во репрезентација - 1.500 евра
Маскерано останува во Ливерпул
Двегодишната сметка на Манчестер Сити, милијарда фунти