Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Спорт

Маскерано останува во Ливерпул

Хавиер Маскерано, најверојатно, ќе остане во Ливерпул, затоа што ако не стигне добра понуда, Рој Хоџсон е подготвен да се откаже од играчот без отштета за две години.

„Лично на секоја понуда би одговорил негативно. Меѓутоа, потребно ни е да ни понудат толку колку што мислиме дека вреди. Нема да го притискаме, но би сакале да остане уште две години, а тогаш да реши дали ќе потпише нов договор“, изјави Хоџсон. За Маскерано се заинтересирани Интер и Барселона, а Ливерпул бара 30 милиони евра.


#
Статијата е прочитана 384 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Вердер убедлив против Сампдорија
На победа и во Унгарија
Надал, Ѓоковиќ и Федерер без проблеми во Синсинати
Александар Маленко му се враќа на пливањето
Валдано ја отвора распродажбата во Реал
Крај на сезоната за Енан
Во Милано признаваат
Работнички елиминиран од Миравци во Купот
Виталиј Кличко ќе ја брани титулата против Шенон Бригс
ФФМ ќе наградува пласман, повикот во репрезентација - 1.500 евра
Двегодишната сметка на Манчестер Сити, милијарда фунти