Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Спорт

Крај на сезоната за Енан

Белгиската тенисерка Жастин Енан ќе го пропушто остатокот од сезоната. Причина е повредата на лакотот добиена во Вимблдон. Некогаш најдобрата светска тенисерка ја потврди веста на својот сајт во кој јасно нагласи дека оваа повреда не значи и крај на нејзината кариера.

„Во последните неколку дена направив многу лекарски прегледи. Процесот на рехабилитација си оди во вистинска насока, но за заздравување ќе треба време. Тоа значи дека треба да бидам трпелива. Ако сакам во 2011 година да бидам добра, не смеам ништо да ризикувам, па сметам дека на тренинзите треба да им се вратам кон крајот на октомври“, порача Енан.

Белгијката се повреди во првиот сет од мечот од осминафиналето во Вимблдон против сонародничката Ким Клајстерс, кога при бркањето на една топка се лизна �� падна на лакотот. Тоа се случи шест месеци откако се врати на тениските терени.


#
Статијата е прочитана 247 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Вердер убедлив против Сампдорија
На победа и во Унгарија
Надал, Ѓоковиќ и Федерер без проблеми во Синсинати
Александар Маленко му се враќа на пливањето
Валдано ја отвора распродажбата во Реал
Во Милано признаваат
Работнички елиминиран од Миравци во Купот
Виталиј Кличко ќе ја брани титулата против Шенон Бригс
ФФМ ќе наградува пласман, повикот во репрезентација - 1.500 евра
Маскерано останува во Ливерпул
Двегодишната сметка на Манчестер Сити, милијарда фунти