Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Македонија

Во ОМ на Бошкоски илјада нови члена

ТЕТОВО - „За последните десетина дена во партијата Обединети за Македонија во Тетово масовно преминале околу 1.000 члена, пред се', од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Својата припадност кон ОМ ја потврдија со потпишување уредни пристапници". Ова вчера го изјави Дарко Бошковски, претседател на Општинската организација на ОМ - Тетово. Бошковски го осуди однесувањето на ОО на ВМРО-ДПМНЕ за извршените кадровски смени во неколку јавни установи и претпријатија. (Г.Е.)


#
Статијата е прочитана 1127 пати.

Испрати коментар

Од: janko
Датум: 12.09.2009 01:12:56
ovoj darko da ne e vnuce na Ljube. Oti ljube si ljubi svoi rodnini da si stava
Од: Gojko
Датум: 12.09.2009 05:30:20
Ovie t.n. potpisnici ,sigurno se isprateni od sefot na Trgovskiot ducan na malo SDS ,liceto zvani BC, na part time job , pa pola radno vreme rabotat vo bakalnicata na BC, a pola vo bozadzinicata na baldskata Luba , pa taka da sega imaat ful time job..
Од: ФЕЛИКС
Датум: 12.09.2009 09:16:13
Ако продолжат со ова темпо месечно по 1000 члена за година две целокупното членство на партиите во Македонија ќе прејде каде во Ом а можеби во недостаток и членови на партии од соседството ќе преминат.Моја препорака е помалку дружење со ексминистерот од причини што како професионален пукач е опасност за блиската и подалечна околина,штое сигурно сигурно е.Инаку гледам комика во изјавата на општинскиот челник кај оваа партија ваквото нешто здушно се негува.
Од: ile
Датум: 12.09.2009 13:59:40
Nema razlika pomegu Lubbbco Georgievski i Ljube Boskovski. I dvajcata imaat golemi prijateli od Bugarija..
Од: milko
Датум: 12.09.2009 16:08:03
pa i za bezdomnicite treba da ima sobiraliste. sto e loso nekoj da gi sobere na edno mesto? evo lube gi sobira i kazuva deka ne se.

Најди! во Утрински
Македонија
Четворката од Чаир замина дома
Конкурс за награди во новинарството
Винарските визби под опсада на лозарите