Број 3030  среда, 08 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска


Site Meter
Што прават денеска

Мерсиха Шукри

харфистка

Претпладнево го минувам на акустична проба за мојот вечерашен концерт во Даут-пашин амам, во рамките на „Скопско лето“. Потоа одмор и подготовки на гардеробата, шминката, фризурата... Еден час пред настапот повторно се расвирувам во Даут-пашин амам, а од 20,30 ч. започнува моето концертно дружење со публиката.

Ранко Рангелов

хуморист

Пред три недели се вратив од турнеја низ Австралија, па деновиве сум ангажиран со подготовката на турнејата во октомври на Орце Стефковски и Тања Стефановска. Треба да проверам дали се отпечатени нивните ЦД-а. Иако октомври изгледа далеку, веќе треба да почнат подготовките.

Маргарита Христова

пејачка

Денеска сум дома, во Битола, и планирам денот да го посветам на интензивна „турнеја“ по туристичките агенции. Решена сум в недела, на 12 јули, да заминам на одмор, па се трудам да ја пронајдам најоптималната варијанта. Како што ми се чини, тоа ќе биде или Хрватска или Турција.

Најди! во Утрински