Број 3034  сабота, 11 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Дали ќе има иселенички бран кон ЕУ

Укинувањето на визите за македонските граѓани нема да го олесни барањето работа во Европската унија

Фатмир Сејдиу конечно дојде во Македонија

Зошто нема понуди за летување во Македонија

Според агенциите, граѓаните ги знаат хотелите или се снаоѓаат за приватно сместување
Интервју
Академик Цветан Грозданов
Поништен тендерот за автобусите
Вистинска расправа во Собранието
Прва победа на Вебер во 130. обид!
Ночентини нов лидер на Тур де Франс
Најди! во Утрински
Анкета
Дали бевте на одмор во Грција:
да
не
Вкупно 9372 гласа
Поглед
Јасмина Јовановска
МАКЕДОНСКИ СОСТОЈБИ
Манчо Митевски
Мислења
Илија Димовски
Сантана го исполни ветувањето во Скопје
Пети Смит - незаборавен концерт

  

Втора страница
Карикатура
Дали ќе има иселенички бран кон ЕУ
Вербатим
Владата ја има моќта да ве одведе напред
Заштита од паника
На прво место
Големи искушенија за новиот министер за образование
Вистинска расправа во Собранието
Иванов со Топи и Сејдиу во Охрид
Македонија на Самит на неврзаните
Политика
Македонија не е најстара библиска земја
За случајот „Сопот“ ќе се бараат нови докази
Поништен тендерот за автобусите
Македонија
Зошто нема туристички понуди за летување во Македонија
Натпревари во стрижење и молзење на овци на Бистра
Еднонасочен сообраќај за хаос во Куманово
Во Хераклеја ќе продолжат ископувањата
Во Кочани ќе се менуваат цевките за вода
Три беровски фирми пријавени за загадувањето на Брегалница
Економија
Заврши пријавувањето за побарувањата од „Сведмилк“
Сто илјади невработени чекаат на работа над осум години
Туркменистан подготвен да обезбеди гас за „Набуко“
ОПЕК лани заработил повеќе од илјада милијарди долари
Од септември, нов правилник за тутунските производи
Ставрески
„Икеја” ќе се шири на Балканот
Катар дава седум млрд. евра за „Порше“
Хроника
Становите пропаѓаат, измамените во очај
Охрид во тага по двете момчиња што се удавија во езерото
Од гром загина говедар
Од бизнисмен ограбени 50.000 евра
Македонец претепан во Минхен
Едиторијал
Македонија нема премиер за Европа!
Мислења
Зборуваме, но дали се слушаме
Скопје
Автобусите на „Мак-експрес“ се подготвуваат за електронска наплата
Зонското паркирање доцни два месеца
Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ оствариле 30 отсто од ветеното
Се реконструира булеварот „Видое Смилевски-Бато“
Забава
Пети Смит - незаборавен концерт
Сантана го исполни ветувањето во Скопје
Спектакл што го нема во светот
ЏЕКИ КЕНЕДИ
Кралското семејство на „Твитер“
Брат ми беше убиен од алчни луѓе
Писма
Во слава на разумот!
Умирање за време на викендите
На потег е Андов
Свет
Обама
Погребани уште 534 жртви од Сребреница
Бели рози за Марва Ал Шербани
Скотланд јард нема ја продолжи истрагата што ја покрена „Гардијан“
Дали избувнуваат војни кога светот е на летен одмор?
Култура
Не сакам да давам комплименти, но Охрид е посебен град
„Кристален глобус“ за филмот „Ангел на море“
Етнолозите без поддршка од државата се недоволно гласни
Битолчанки ги освоија срцата на Французите
Спорт
Прва победа на Вебер во 130. обид!
Фантастична „стотка“ на Тајсон Геј во Рим
Ночентини нов лидер на Тур де Франс
Тенисерите на пат кон Втората група од Дејвис купот
„Романтичарите“ фаворити против „крстоносците“ во Белфаст
Ето во Јунајтед за 29 милиони евра?
Селеш во тениската Куќа на славните
Џејсон Кид уште три години во Далас
Нова бламажа на младите кошаркарки на ЕП во Охрид
Светски рекорд на Пирсол на 200 м грбно