Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Од бизнисмен ограбени 50.000 евра

Две маскирани и вооружени лица ограбиле сопственик на менувачница, од кого одзеле 50.000 евра. Разбојништвото се случило во петокот околу 22,15 часот на улицата „Џон Кенеди“ , поточно во влезот од зградата каде што живеел Ќ.А. (1976), сопственик на менувачница во ТЦ „Чаирчанка“. Според МВР, Ќ.А. во 22 часот ја затворил менувачницата и со својот автомобил заминал дома. Пред зградата го чекале две лица со маски, кои по главата го удриле со кундак од пиштол, а потоа истрелале еден куршум во влезот. Му ја одзеле кесата, во која, според сопственикот на менувачницата, имало 50.000 евра и побегнале. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1737 пати.

Испрати коментар

Од: edi
Датум: 13.07.2009 03:55:04
Veke videno, no zatoa "prerodbata" od ednoumieto (vo koja ziveevme vo mrak i ropstvo) vo mnoguumie prodolzuva..... So sreka neka ni e....
Од: feni
Датум: 13.07.2009 10:53:00
se mi se cini deka ovie sekojdnevni grabezi pocnaa otkako pocna "prerodbata" , a mrakot i robstvoto se svojstveni za ovaa diktatura
Од: Idi Begaj
Датум: 13.07.2009 11:24:38
da ne zaplace covek... mu ukrale 50000Evra... a nemu od kade mu se.... Bi bilo interesno da se sprovede istraga dali ovaa suma e sekojdneven pazar i dali na nea se plaka danok... ili e hmm.. suma od povekedneven pazar, pa aramijata gledal na grav koga plenot ke bide najgolem... ili pak... ili prikaznava e samo mornicav son na biznismenot... Sirot biznismen!
Од: JOVCE
Датум: 13.07.2009 14:58:22
Edi prerodbata e vo 100 godini zatoa i trae :)) ke bide eden den :))

Најди! во Утрински
Хроника
Становите пропаѓаат, измамените во очај
Охрид во тага по двете момчиња што се удавија во езерото
Од гром загина говедар
Македонец претепан во Минхен