Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава
Пети Смит - незаборавен концерт

Њујоршката музичарка Пети Смит и нејзиниот бенд ги свиреа најпознатите теми
Сантана го исполни ветувањето во Скопје

На сцената доминираше музиката во сосема чиста форма, водена и подредена, пред се', на виртуозноста на гитара на Сантана, „неоптоварена“ со спектакуларни сценски елементи
ГАЛИЧКА СВАДБА
Спектакл што го нема во светот

Во црквата „Св. Петар и Павле“ свештеникот Благоја Спиркоски, од Дебар, ги венча младенците Вања Ристовска и Горан Гавриловски, со што беше крунисано годинашното издание на „Галичка свадба“
ЏЕКИ КЕНЕДИ

Во врска и со деверот Роберт Кенеди?
БРИТАНСКА МОНАРХИЈА
Кралското семејство на „Твитер“

ЛА ТОЈА ЏЕКСОН
Брат ми беше убиен од алчни луѓе

Најди! во Утрински