Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп

Дневен хороскоп

Овен

Спроведувате во дело фантастични идеи. Иако одлично функционирате, нека не ве изненадат благите бранови на нервоза - последица на претерано изнемоштување. Јасно поставете си ја границата на издржливост, зашто ако продолжите со ова темпо, нема да биде добро. Само со мудрост успешно ќе продолжите во борбата што се нарекува живот.Бик

Пред вас е напорен ден, полн со предизвици и одрекувања. Со упорност и истрајност, но и со тврдоглавост, ќе постигнете одлични резултати. Бидејќи тоа и го сакате, кон крајот на денот ќе бидете задоволни. Ќе ви биде понудено унапредување на работното место. Скорпијата влијае на негативниот исход. Спротивставете и' се!Близнаци

Сте се прашале ли колку сте реални? Можеби од околината очекувате повеќе од вистинските можности? Има толку прашања на кои треба да се одговори, па неизвесно е колку тоа ќе ви појде од рака. Тешете се: посилни сте отколку што изгледа, па и на горливите прашања ќе најдете адекватен одговор.

Рак

Раковите се мирни како бубалки. Сте се затвориле во четири ѕида и се обидувате да бидете задоволни. Ќе работите работи во домот и ќе решавате семејни прашања. За чудо, ќе ја зачудите околината со дипломатскиот однос. Сменете ја работата и одете во политичари. Имате исклучителна дарба и за тоа, иако не сте свесни.Лав

Засукајте ги ракавите и работете. Иако сте планирале нешто сосема друго, мора да се свртите кон работата, која инаку не ви е по волја. Се' влегува во "рок на службата", така што ќе одиграте нешто исклучително добро. Несакани ефекти - нервна напнатост и замор. Наскоро ќе се одморите и стабилизирате. Повеќе самодоверба добро ќе ви дојде.Девица

Бидете внимателни при донесување заклучоци за луѓето, зашто и покрај аналитичноста - на погрешен пат сте! Не очекувајте од другите она на што ни самите не сте подготвени. Цената е незадоволство. Главната смисла на вашето постоење е хармонијата, а може да ја постигнете ако најдете средина меѓу работата и љубовта.Терезија

Дали се исплатува да се биде перфекционист? Гледате дека тоа не е доблест туку мана. Што да се прави кога сте такви. Морате напорно да одработите една работа, но се чувствувате блажено, зашто квалитетите на една Терезија притоа доаѓаат до израз. Доколку Јарецот ви создава пречки, не обрнувајте внимание. Моментално сте надвор од неговите негативни влијанија.Скорпија

Уживате во сите аспекти на животот. Отворено и' кажавте "не" на депресијата и проблемите. Моментално ги потиснавте во втор план, што не значи дека не може да ве почекаат. Не размислувајте за нив, туку свртете се кон пријатните содржини. Деловниот успех во комбинација со емотивното задоволство ве прави расположени.Стрелец

Во следните неколку денови мора да бидете внимателни. Ѕвездите навестуваат непријатности, под услов да го испочитувате нивното барање. Надевајте се дека нема причина за недисциплинираност, како и дека ќе се однесувате одговорно, внимателно и свесно. Со самото тоа, ќе го избегнете ризикот. Уште ако помалку зборувате, а повеќе работите...Јарец

Проблемите се зад вас. Повторно функционирате на најдобар можен начин. Потребата за воспоставување на контакти - максимално ве ангажира. Колку ќе бидете истрајни, сигурни во себе и одговорни - за сега зависи само од вас. Нема причина таквата состојба да не трае подолго. Пријатни случувања!Водолија

Функционирате под силен внатрешен притисок. Понапнати сте од вообичаено. Прашајте се што е причината за таквата состојба и обидете се, колку што е во ваша моќ да ублажите. Можете и повеќе од тоа, само ако сакате. Бидејќи нервозата е изразена, не седнувајте без некоја голема причина зад волан. Блокирани сте!Риби

Исклучително успешен и креативен ден. Што и да работите, ќе работите со леснотија. Водете сметка за тоа да не претерате со фантазиите, зашто во тој случај го губите и онака несигурното тло под нозете. Иако работите во некој вид на изолација, потајно посакувате средба со пријателите. Проблемите со кожата во вид на алергија.


#
Најди! во Утрински