Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Лила М. Стојановска

ТВ-водителка

Наближува денот на кој се радувам - денот за тргнување на одмор. Во среда тргнувам кон Дубровник, од каде што всушност ќе ја почнам мојата летна одморска турнеја по Хрватска. Денеска е ден за подготовки и измислување на сто нови „дилеми“ пред поаѓање на пат.

Весна Димитровска

актерка

Ова се денови на големи христијански празници - вчера Петровден, денес Павловден. Утринава одам на причест, па потоа се фаќам за работа. Во интензивни подготовки сум за почеток на снимањето на играно- документарниот филм за животот на Богородица, што планирам да го започнам за 2-3 седмици.

Драган Ѓуровски - Роки

музичар

Понеделник за нас музичарите е ден за одмор. По интензивно работниот викенд со свирки, денеска немам во план никакви работни активности. Всушност, во план ми е само одмор. А оној „големиот одмор“ останува како „проекција“ за втората половина на август.

 


#
Најди! во Утрински