Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Не сакам да давам комплименти, но Охрид е посебен град

Италијанскиот композитор Енио Мориконе, на вчерашната средба со новинарите, рече дека е задоволен што токму во Македонија ќе одржи концерт
„Кристален глобус“ за филмот „Ангел на море“

На затворањето на фестивалот во Карлови Вари на Џон Малкович му беше доделен почесен „Кристален глобус“, а публиката го награди со долги стоечки овации
Етнолозите без поддршка од државата се недоволно гласни

МЕД негира дека не учествувало на годинашните конкурси на Министерството за култура во минатите три години
Битолчанки ги освоија срцата на Французите

Бројните текстови во печатот и репортажите на телевизијата сведочат за успехот на нивните десетина концерти
Најди! во Утрински