Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава

БРИТАНСКА МОНАРХИЈА

Кралското семејство на „Твитер“

Британското кралско семејство отвори профил на Интернет-сајтот „Твитер“, со желба своите следбеници да ги известува за официјалните активности на своите членови, соопшти Бакингамската палата.

„Кралицата Елизабета Втора е известена дека постои таква страница, но ниту еден член на кралското семејство нема да остава ’твитови‘ (куси пораки)“, изјавила една претставничка на палатата.

Според нејзини зборови, страницата на „Твитер“ ќе служи исклучително за поставување на известувања и вести за активностите на членовите на кралското семејство. Страницата http://twitter.com/BritishMonarchy ќе содржи новости во врска со другите сајтови на монархијата.

Содржините на „Твитер“ ќе ги ажурира тим во Бакингамската палата, како и на Кларенс хаус, лондонската резиденција на принцот Чарлс.


#
Статијата е прочитана 620 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Пети Смит - незаборавен концерт
Сантана го исполни ветувањето во Скопје
Спектакл што го нема во светот
ЏЕКИ КЕНЕДИ
Брат ми беше убиен од алчни луѓе