Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава

ЛА ТОЈА ЏЕКСОН

Брат ми беше убиен од алчни луѓе

Педесет и тригодишната Ла Тоја Џексон тврди за британскиот печат дека нејзиниот брат е жртва на убијци и оти воопшто не се сомнева во такво сценарио, откако слушнала дека Мајкл е мртов. Истакнала дека мисли оти убиството не е плод само на еден човек, туку на цела група и станува збор за заговор. За се' ги обвинува лошите луѓе, во чие друштво нејзиниот брат се движел во текот на животот.

„Мајкл беше многу мирна личност, полна со љубов, а луѓето тоа знаат да го искористат“, оценила Ла Тоја.

Пред само еден месец прогнозирала дека брат и' ќе биде мртов, пред шоуто што го планирал во Лондон, најмногу зашто се опкружил со луѓе на кои неговиот интерес не им бил во прв план.

Ла Тоја отишла толку далеку што побарала приватна обдукција, откако брат и' почина на 25 јуни, во 50. година од животот.


#
Статијата е прочитана 1398 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Пети Смит - незаборавен концерт
Сантана го исполни ветувањето во Скопје
Спектакл што го нема во светот
ЏЕКИ КЕНЕДИ
Кралското семејство на „Твитер“