Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника
Од гром загина говедар

СТРУМИЦА - Стојко Атанасов (64) од селото Стиник, во Општина Ново Село, го загубил животот од удар на гром. Ударот се случил завчера околу пладне на падините на планината Огражден, која се наоѓа над селото, додека траело невремето во овој дел од Струмичкиот регион. Таму Атанасов со својот син и уште неколку други жители на селото ги напасувал говедата. Од здобиените повреди починал на самото место, иако неговиот син и соселаните веднаш преку Граничната полиција алармирале за помош. (Е.П.)


#
Статијата е прочитана 682 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Становите пропаѓаат, измамените во очај
Охрид во тага по двете момчиња што се удавија во езерото
Од бизнисмен ограбени 50.000 евра
Македонец претепан во Минхен