Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
На прво место

Македонија на Самит на неврзаните

Делегација на Македонија предводена од висок претставник на Министерството за надворешни работи, на покана на Движењето на неврзаните држави, во својство на гостин ќе учествува на 15. Самит на неврзаните, што од денес, 13 јули, до 16 јули ќе се одржи во Шарм Ел Шеик, Египет.

Ова е прво учество на македонска државна делегација на Самит на Движењето на неврзаните. Своето присуство во Египет го потврдија српскиот претседател и министер за надворешни работи, Борис Тадиќ и Вук Јеремиќ, хрватскиот претседател, Стјепан Месиќ, црногорскиот претседател, Филип Вујановиќ. (Н.Р.) 


#
Статијата е прочитана 549 пати.

Испрати коментар

Од: bobi
Датум: 13.07.2009 10:48:19
Pa sepak premierot ima rezervna varjanta za EU.Odenje vo nevrzanite.Nagradno prasanje.Na kogo vi lici premierot.Tito Naser ili nehru?

Најди! во Утрински
На прво место
Големи искушенија за новиот министер за образование
Вистинска расправа во Собранието
Иванов со Топи и Сејдиу во Охрид