Број 3034  сабота, 11 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Се реконструира булеварот „Видое Смилевски-Бато“

Од денеска почнува реконструкцијата на дел од булеварот „Видое Смилевски-Бато“. Проектот опфаќа гребење на површинскиот слој од асфалтот на средната сообраќајна лента на јужниот коловоз од булеварот, почнувајќи од булеварот „Србија“ до првата раскрсница со истоимената улица, како и булеварот „Видое Смилевски-Бато“.

Од Градот информираат дека наредните 20 дена градежните работи на булеварот ќе ги изведува „Конструктор инженеринг“ д.д. Сплит, со претставништво во Скопје. Истовремено упатуваат апел до учесниците во сообраќајот да се придржуваат кон привремено поставената патна сигнализација. (Сн.К.)


#
Статијата е прочитана 609 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
Автобусите на „Мак-експрес“ се подготвуваат за електронска наплата
Зонското паркирање доцни два месеца
Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ оствариле 30 отсто од ветеното