Број 3030  среда, 08 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска


Site Meter
Култура
„Охридско лето“ да се врати на старите патеки

Присуството на естрадни концерти на „Охридско лето“ наидува на негативни реакции кај проследувачите на фестивалот
„Будење на пролетта“ вечерва премиерно во Турски театар

Турски театар нема ниту еден вработен режисер, сценограф и костимограф, но за него работат најдобрите режисери
Мариета Сидовски изложува во Косово
„Сонце“ на Ана Ивановска на плоштадот „Македонија“
Пети Смит во одлична форма пред концертот во Скопје

„Звуците на харфата“ со Мерсиха Шукри

Најди! во Утрински