Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Тане Димовски

портпарол на Агенцијата за млади и спорт

По пристигнувањето на работа во 8,30 часот, се координираме со колегите за денешното отварање на спортската сала ,,Иван Хаџи Николов“ во Радишани, Бутел. Потоа, продолжувам со подготовката и организацијата за натпреварот Македонија - Грција на плоштадот „Пела“, кој ќе може да се проследи на голем видеобим.

Силви Плевнеш

пејачка

Денешниот ден ќе го поминам во моето студио, каде што заедно со Влатко работиме на песните од албумот „Коштана“, што ќе послужи како музика за истоимената драма од Бора Станковиќ. Веќе работиме на аранжманот. Вечерта е планирана за релаксирање со Деа - по нејзин избор.

Кристијан Стефановски

„План Б-продукција“

Целиот ден ми е исполнет со работни обврски во продукцијата, а вечерта заминувам за Кавадарци на отварање на „Тиквешки гроздобер“, каде што ќе настапат нашите ексклузивци. Потоа, заминувам на четридневен викенд во Грција заедно со мојата девојка Маријана.

 


#
Најди! во Утрински