Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Култура
Премиерот се оградува од Груев и од Делчев

И Жарко Башевски и Кабинетот на Груевски демантираат дека Томе Серафимовски ги видел коњаниците пред лиење
Михаил Ренџов втор пат ја доби наградата „Григор Прличев“

Автор на наградената поема „Предвесница“ е истакнатиот македонски писател Михаил Ренџов
Неизвесно снимањето на филмот „Синатра“ на Скорсезе

Сценариото на новиот филм посветен на Френк Синатра ги скара Мартин Скорсезе и извршната продуцентка Тина Синатра
Свечено отворање на новите депоа во Кинотеката
Најди! во Утрински