Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Економија
Исцедените фирми навалија на евтините кредити

Банките од вчера ги примаат барањата на компаниите, но велат дека ќе поминат само издржаните проекти
Влоговите во банките паѓаат прв пат по шест години

Пари најмногу повлекуваат фирмите и ЈП, а граѓаните,
сепак, продолжуваат да штедат
Турците пак најавуваат дека ќе инвестираат во Македонија

Постои желба за инвестиции во енергетиката, градежништвото и во рударството, пазарот се' уште се анализира
Трајче Латиновски нов директор на „Вардар осигурување“
Кина со 50 милијарди долари за ММФ
Бизнисот нема да има ќар од кратењето на буџетот
Барање обврзувачки мерки за банките
БП пронајде џиновско лежиште на нафта
Најди! во Утрински