Број 3078  петок, 04 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Економија

Трајче Латиновски нов директор на „Вардар осигурување“

Нов генерален директор на осигурителната компанија „Вардар осигурување“ е Трајче Латиновски. Како што соопштуваат од компанијата, решението за согласност за вршење на оваа функција од страна на Министерството за финансии е добиено на 21 август годинава, а Латиновски, со одлука на бордот на директори на компанијата е именуван од 23 декември минатата година. Условите за добивање на ова решение биле создадени откако завршија активностите за докапитализација и усогласувањата со член 77 од Законот за супервизија за осигурување со зголемувањето на гарантниот фонд на компанијата. (Ек.Р.)

 


#
Статијата е прочитана 1035 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Економија
Исцедените фирми навалија на евтините кредити
Влоговите во банките паѓаат прв пат по шест години
Турците пак најавуваат дека ќе инвестираат во Македонија
Кина со 50 милијарди долари за ММФ
Бизнисот нема да има ќар од кратењето на буџетот
Барање обврзувачки мерки за банките
БП пронајде џиновско лежиште на нафта