Број 3079  сабота, 05 септември 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Највнови вести
Потона брод во Охридско езеро, настрадаа околу 17 лица

Фудбал
Македонија во Глазгов е поразена од Шкотска со 2:0.
Падна ДДВ за становите

Градежните фирми ја поздравуваат одлуката на Владата, но велат дека таа нема драматично да ги поевтини становите
Партиска сеча на 1.000 наставници

СОНК го нема никаде, наставниците се чувствуваат незаштитени
Македонија подготвена за радост во Глазгов

Попладнево во Шкотска македонските фудбалери ќе ја имаат првата од двете меч-топки за баражот за СП
Дали апсењето полицајци е работа за славење
Седум лица загинаа во експлозиите во фабриката за муниција во Србија
Биеналето на уметници почна на полупразен плоштад
Најди! во Утрински
Анкета
Подобро се живее(ше) во:
1989 година
2009 година
Вкупно 6858 гласа
Едиторијал
Соња Крамарска
Поглед
Катица Чангова
Мислења
Филип Петровски
Дебата
Огнен  Малески и Слободанка Јовановска
Што ќе прави сега државата во спорот со ЕВН

Сиромаштијата во Македонија е непобедлива
Едриличарство
Македонија се повлече од Балканијадата поради името
Втора страница
Вербатим
Дали апсењето полицајци е работа за славење
Ревизија на ревизорот
Бумеранг“ стигна и до Ќафасан
На прво место
Петнаесет загинати, пет повредени, тројца исчезнати и 50 преживеани по потонувањето на бродот „Илинден“ (16
Потона брод во Охридско езеро, настрадаа околу 17 лица
Што ќе прави сега државата во спорот со ЕВН
Европа задоволна од измените во Законот за енергетика
Компромис за државните секретари
Неопределените водат пред ВМРО-ДПМНЕ и Груевски
Македонија не сака да се оценува пред да го стори тоа ЕК
Политика
Партиска сеча на 1.000 наставници
Македонија се повлече од Балканијадата поради името
Ревизија на приватизацијата на „Југохром“
Нови проблеми со албанската паралелка во Велес
Промени во Алфа ТВ
Македонија
Сиромаштијата во Македонија е непобедлива
Тиквешкиот гроздобер почна, проблемите останаа
Битолчани ги враќаат шпоретите на дрва
Економија
Падна ДДВ за становите
Со ваков ребаланс нема пониски камати
Стопанствениците ќе можат да влијаат врз законите за бизнис
Измените во законот упад во синдикатите
Дигиталната безжична телевизија на „Телеком Словенија“ наесен
Повторно ќе се пуши во кафулињата
„Луфтханза“ ја презеде „Аустријан ерлајнс“
Заздравувањето со падови и пораст
Инвеститорите го селат бизнисот во странство
Хроника
Ротации на судии во скопскиот Кривичен суд
Судењето за ексдиректорот на ЕСМ почнува пак од почеток
Средношколците непожелни во интернатот во Штип
Притворен макро од Битола
Нов судија за убиството во „Деспина“
Паника по обидите за киднапирање дете
Едиторијал
ПартиЈата е сила, незнаењето е моЌ
Анализа
Каде оди дипломатијата?
Мислења
Молчењето не е злато, туку некомпетентност
Скопје
Иницијативата за референдум за црквата „падна“ на нелогичноста на Законот
Собранието се дави во ѓубре
Усвоен ЛЕАП на Општина Аеродром
Контрола на дивите депонии во Кисела Вода
Тестирање на семафорите кај МРТВ
Забава
Хенри Осми, првиот евроскептик
Само да е луксузно
За секоја болка има билка
Нане - за подобро варење
Автодеструктивни комичари
Семејството доцнеше на погребот
Го урна сопствениот рекорд
Пристигна во Дубровник со заврзана рака
Свет
Седум лица загинаа во експлозиите во фабриката за муниција во Србија
Караџиќ бара време да се подготви за судењето
Осум лица од Естонија се обвинети за киднапирање на „Арктик си“
Обама, му даде рок на Иран за нови преговори за нуклеарната програма
Ирското „да“ за Лисабон ќе биде тешко
Гадафи од ОН ќе бара поделба на Швајцарија
Цивилни жртви во напад на НАТО врз танкери во Авганистан
Култура
Националното филмско богатство го доби својот дом
Биеналето на уметници почна на полупразен плоштад
Еврејската заедница организираше „Денови на европската култура“
Автопортрет на Микеланџело на неговата последна слика
„Ескуријал“ на Мишел де Гелдерот премиерно на МОТ
Театрите „Лица без маски“ и „007“ станаа членки на ИАТА
Спорт
Македонија во Глазгов е поразена од Шкотска со 2
Македонија подготвена за радост во Глазгов
Протест на навивачите на МЗТ Скопје
Мејси во Полска, Вашингтон отпадна
Физикела на седмо небо по преминот во Ферари
Рана елиминација на Ју-Ес опен за ланската финалистка Јанковиќ
Мумин елиминиран на СП во Милано
Второ место за Вардар на турнирот во Тузла
Јосифоска во третото коло во Брчко