Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје

Автобуски билети за лица над 62 години

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ пушти во продажба билети за повозрасни лица со важност за сите градски и приградски линии. Така, од почетокот на септември жените со над 62 години и мажите постари од 64 години можат да набават билети за градските линии по цена од 950 денари, додека оние за сите градски и за приградски линии чинат 1.050 денари.

Билетите можат да се набават во сите билетарн��ци на ЈСП само со приложување лична карта. (С.Р.)


#
Статијата е прочитана 1224 пати.

Испрати коментар

Од: Komentator
Датум: 07.09.2010 12:55:36
e...ajde ..sto e tuka novo...samo da ne doneseme..deka sme penzioneri..dokument....a jas pomisliv deka sega ke ima "gaga ledi...i gaga ser...cela godina a ne samo vo petocite ha....!!!
Од: ODNADVOR
Датум: 07.09.2010 18:23:28
Vo Francija, postarite od 65 godini dobivaat od opstinata sekoja godina BEZPLATNA karta za prevoz niz gradot; za avtobusi i metroa. Kartata se vika "emerod" i so nea moze da se odi vo posebni restoranti kade prez celata sedmica moze da se hranat za relativno evtina suma. Taa vazi i za povremeni bezplatni spektakli za tie lica. ( dokolku uspejat na vrem da si rezerviraat bileti)! Vo regionot Alzas, odat uste podaleku; onie nad 65 godini, mozat da koristat taksi prevoz bezplatno, ostavajki mu samo potpis na taksistot so svojot broj na kartata "emerod", koj toj go prilozuva vo opstinata kade mu se isplakja prevozot. Na mesto plaza i secenje drvredi na Ilindenska, najubav spomenik ke bese edna vakva programa i kaj nas!

Најди! во Утрински
Скопје
Атмосферска канализација на „Х. Т. Карпош“
Хаос во Поликлиниката „Јане Сандански“
Појадок за 2.000 скопјани на Камениот мост