Број 3376  понеделник, 06 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
На прво место

Поселт не бил навреден од Црвенковски

„Не можам да разберам како може некој кој претходно бил водач на една држава да именува на таков начин пријател на Македонија и човек што се бори за неа веќе 15 години“, изјави германскиот европратеник Бернд Поселт.

Бранко Црвенковски, на прес-конференција минатата недела рече дека секој што тврди оти во 1994, 1995, 1996, 1997 им била дадена понуда за членство во НАТО и преговори со ЕУ под привремената референца, а тие ја одбиле, е ноторен лажго или тотален идиот.

„Не се чувствувам навреден по зборовите на Црвенковски, бидејќи јас сум пријател на Македонија, ја сакам оваа земја и не ми е важно мислењето на поединци“, рече Поселт.


#
Статијата е прочитана 1420 пати.

Испрати коментар

Од: ФЕЛИКС
Датум: 06.09.2010 12:22:19
Навистина нема потреба од лутење кога се знае капацитетот на оној кој примитивно политички истапил.Има тука доволно бранители и подржувачи на ваквиот неизделкан говор па вероватно ЕУ пратеникот го знае тоа па несака од куртоазија и нив да ги поистовети со нивниот лидер.
Од: "vodolija"
Датум: 06.09.2010 12:36:31
Poselt, moze da jade germanski burek so spanjak !!??Branko vo intervjuto ne go spomna negovoto ime ,tuku rece: SEKOJ KOJ TVRDI.... Pa sega ako Poselt, si ja ima muvata na glavatai ako tvrdi sto ne e za tvrdenje neka JADE DUPLO BUREK!!! Branko od nego e 100% po pameten i po dobar politicar !!!! a VMRO- DPMNE mozat i ponatamu da veruvaat na Ideoloski Teroristi bidejki i oni se takvi!!!???
Од: јас
Датум: 06.09.2010 12:54:47
Па Среќко , ако онаа донесена сподоба, „докажан пријател на МК “ се пронашла во зборовите на Бранко , дека е тотален идиот и ноторен лажго , СЛОБОДНО НЕКА ГО ТУЖИ Бранко !!!!Исто онака како што се закани Дорис Пак ,па твоиве портокали веднаш ја подвиткаа опашката... P.S. Како сега те бендисува и дали ти е помало хонорарчето, бидејќи можеш ( мораш) да коментираш после пладне , место после полноќ???
Од: Феличита
Датум: 06.09.2010 13:12:05
Зошто би бил навреден?Сам се препозна,се сложи со квалификацијата и се е во ред.Не знам дали му легна портокаловиот хонорар на сметка или и тој чека како Среќко?
Од: Реган
Датум: 06.09.2010 13:30:13
Пред да му се налутиш на некого процени колку вреди и толку лути му се!
Од: grobar
Датум: 06.09.2010 13:31:04
Sigurno gospodinot ''podrzuvac'' na Makedonija se prepoznal vo izjavata
Од: b
Датум: 06.09.2010 14:04:56
Па не ни може да е навреден, осетливоста му е ѓон. Каков само пријател имала Македонија?Која корист од вакви пријатели? Македонија 95 имала покана? Па знае ли какви глупости истресе. Додуша тоа не се негово глупости. Тој е само нечиј добар извршител.
Од: КОМЕНТАТОРИ ХОНОРАРЦИ
Датум: 06.09.2010 15:21:05
Добро бе Хари што е грчко има за Среќко а се претставуваш како Јас или Феличита или SCHWEIN што вака по форуми брукаш пријатели на Македонија може Webmasterot да ги извади твоите коментари против докажаниот пријател на Македонија Hans Lothar Steppan ти за хонорари ли работиш. Јас лично за Македонија правам и сакам се најдобро. Се гнасам од такви кои ја брукаат својата Македонија за хонорари. Поселт не лаже.
Од: pravda
Датум: 06.09.2010 15:33:44
Pa ne se secavam deka nekoj od portokalovite reagirase koga Gruevski go navreduvase Jelko Kacin evroparlamentarec od Slovenija,dokazan prijatel na Makedonija ili mozebi pak e toa pu,pu,nie mozeme a vie ne,zarem ne Feliks!?!
Од: Se prepoznal samiot
Датум: 06.09.2010 21:25:44
Pose3lt treskase nevideni gluposti, verojatno po po poracka na nekoja "kujna" Pa koj normalen moze da tvrdi deka Makedonija mozela da vleze vo NATO 1995 godina i da otpocni pregovori so EU. pa togas ni polska ni Baltickite zemji ne bea ni blizu do toa , a ne nie koi vo toa vreme nemavme ni vospostavevm\no ddiplomatki odnosi so EU. Zatoa Poselt se prepoznal vo zborovite na Branko . a koj mu e vinoven sto tresi takvi "zeleni" koi na eden evro pratenik ne mu prilegaat.

Најди! во Утрински
На прво место
„Kaтимерини“
Македонија меѓу најрелигиозните држави
Патриотизмот капитулира пред скапотијата
Македонија нема да ја поддржи Србија во ОН