Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
16.04.2012, 17:12

Книгата на Жарко Лаушевиќ - фељтон во „Утрински весник“

Читателите на печатеното и електронското издание од денеска (18.04) ќе можат да читаат извадоци од автобиографијата на Лаушевиќ под наслов „Годината минува - денот никогаш“

Преводот е на Бране Стефановски, а книгата која во земјите на бивша ЈУ веќе привлече маса читатели, во Скопје промоцијата ќе ја доживее на претстојниот Саем на книгата. Во автобиографијата, од која „Три“ засега го издава само првиот дел, Жарко Лаушевиќ претежно го опишува својот повеќегодишен престој во затвор, како и мотивите за извршеното двојно убиство што се случи во 1993 година.


Статијата е прочитана 1921 пати.

Испрати коментарВо Стоби откриена скулптура на божицата Изида
Телохранителот на Мајкл Џексон тврди дека е татко на најмалиот син
„Просветно дело“ ги доби лиценците за „Дизни“ и „Бен 10“
Џенифер Анистон во блажена состојба
Композиција од Дуке Бојаџиев на компилацијата „Буда Бар“
„Онегин“ го окупира Драмски
Со „Вознемирен“ и „Rum Diary“ стартува Скопскиот филмски фестивал
Вратени украдените гитари на Том Пети
Ештон Качер во љубовна врска со Мила Кунис?
„Животот на Молиер“ на Ацо Поповски во МНТ
Музичкото дуо „Кировски“ со целовечерен концерт во Германија
Џулијан Асанж со своја ТВ-емисија
Меѓународен конгрес за патописецот Евлија Челебија
Транссексуалците можат да учествуваат на мис универзум

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 13°C

Претежно облачно

Четврток
Грмотевици со дожд
Макс: 19°C, Мин: 7°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |